Suurem Pilt - Logo - Ikoon - Must

ChatGPT võimalused! Ehita endale isiklik AI-assistent!

 

Asume kohe asja juurde! ChatGPT pole ammu enam pelgalt „ajurünnakuks” või sisuloomeks sobilik – see peidab endas palju suuremaid võimalusi.

Mina kasutan neid võimalusi 100%-liselt. Olen ehitanud endale AI-assistendid, mis teevad minu töö oluliselt lihtsamaks. Parim asi selle juures on, et nende loomine ja seadistamine ei ole keeruline. Oma GPT loomine on lihtsam, kui arvata võid.

Kui ChatGPT tegi avalikuks võimaluse ehitada isiklikke AI-assistente, loodi esimese kuuga neid üle kolme miljoni! Miks? Sest erinevad tööprotsessid eeldavad erinevate oskustega inimesi või AI-assistente. 

Praeguseks on meil endal AI-assistente igapäevaselt kasutuses üle kümne. Enamik neist on loodud isiklikuks kasutamiseks, mitte avalikuks jagamiseks. Lihtsustatult öeldes pole enam vaja iga kord ChatGPT-le uut sisendit anda ja seletada, mida sinu äri endast kujutab.

Ehita esimene assistent lihtsalt vesteldes

Asume siis asja juurde! Võta endale mõned minutid ja seadista enda esimene assistent lihtsalt ChatGPT-ga vesteldes. Mõtle läbi, milles on sul tehisintellekti abi vaja. Siin on mõned küsimused, mis aitavad sul leida oma töös koha esimesele AI-assistendile. Vastates neile küsimustele, hakkab mõte jooksma ja oluline on leida võimalused, mida AI-assistendile delegeerida.

 • Milleks on sul AI-assistenti vaja?
 • Mida soovid, et AI-assistent ära teeks?
 • Millised sinu praegused tööülesanded on kõige aeganõudvamad?
 • Kui oluline on, et AI-assistent suudaks tabada sinu isiklikku või sinu ettevõtte kirjutamise käekirja?
 • Kas pead praegu ChatGPT vestluses pikalt selgitama oma toodet/teenust, et saada paremaid vastuseid? Kas oleks lihtsam, kui AI-assistent juba teaks, millega sa tegeled?
 • Kas tegeled meiliturunduse, sotsiaalmeedia või veebilehtede tekstide kirjutamisega, mis võtab liiga kaua aega?

Kuueastmeline juhend oma GPT assistendi loomiseks

 1. Sul peab olema tasuline ChatGPT konto, et kasutada ChatGPT-4 (1 € / tööpäev).
 2. Leia oma seadetest (profiilipilt all vasakus nurgas) valiku My GPTs, millele klõpsates avaneb vaade juba loodud GPT-dele ja võimalus luua oma „Create a GPT”.
 3. Alusta  „Create” aknas oma tehisintellekti assistendi ehk GPT loomisega. Kogu esmane seadistus toimub vestlusvormis ja on jõukohane igale kasutajale.
 4. Edasi küsib  tehisintellekt vestluse käigus, mida ta tohib teha, mida mitte, kuidas sinuga suhelda, millist nime GPT-le valida ja loob Dall-E 3 abil sulle ka profiilipildi.
 5. Kui oled esmase seadistuse lõpetanud, on kõrval ka eelvaade (preview), mis võimaldab kohe testida, kui hästi uus abiline vastab ja kas on vaja täpsustada või lisada juhiseid.
 6. Kui oled esmaste tulemustega rahul, leiad paremast nurgast salvestusnupu. Klõpsa salvestamiseks ja vali kolmest võimalusest kaks esimest („Only me”; „Anyone with a link”). Seejärel kinnita ja sul on esimene isikupärastatud AI-assistent.

Oluline on meeles pidada, et kui GPT  kasutamise käigus soovid seda täpsemalt seadistada, „Edit GPT”, siis ära tee seda enam „Create” vestluses, kuna see kirjutab üle eelmised käsklused ja muudab olemasolevaid seadeid. Ava kõrvalolev „Configure” seaded ja lisa oma täpsustused „Instructions” aknasse. Nii säilitad juba olemasolevad seaded ja lisad lihtsalt vajalikku informatsiooni juurde.

Siin on mõned näited AI-assistentidest, mille oleme endale loonud ja milliseid ideid oleme aidanud ellu viia meie partneritel:

 • Boosting Loyalty GPT – süsteem, mis aitab leida uusi kliente ja hoida olemasolevaid.
 • Write like Teet Torim – minu isiklik keeleline toimetaja ja õigekirja parandaja nii eesti kui ka inglise keeles.
 • Lexter – Kati loodud koduõppe tehisintellekti õpetaja, mis on seadistatud, kasutades erinevaid õppekavasid, uue ajastu õppeaineid ja lisavõimalusi, mis toetavad düsleksia ja düsgraafiaga lapsi nende koolitöös.
 • Õigusabiline AI – õigusalane AI-assistent, ks aitab seadustest ja kohtulahenditest kiiresti infot leida.
 • Sotsiaalmeedia AI-assistent – kasutame enda isiklikke AI-assistente, aga oleme aidanud luua ka mitmel ettevõttel endale GPT-d, mis mõistavad nende äri, tooteid ja teenuseid ja aitavad neid sotsiaalmeedias edukamalt müüa.

Tule “AI-tööriistad ettevõtjale” koolitusele, kui soovid ChatGPT päriselt selgeks saada, isikliku assistendi ehitada ja osata peale koolitust kasutada veel 5-te AI-tööriista, mis aitavad sul:

✔️ Teha kujundusi ja luua tootefotosid
✔️ Luua lihtsalt sotsiaalmeedia sisu ja koostada plaane
✔️ Koostada reklaamide sõnumeid
✔️ Töödelda videosid, luua eesti keelseid subtiitreid ja teha neist videoreklaame
✔️ Tõlkida, toimetada ja kvaliteetseid tekste luua
✔️ Tootelehti luua ja analüüsida
✔️ Meiliturundust teha ja automatiseerida

Meie koolitused ja tooted

TEST_productphoto

Soovid ehitada endale isikliku AI-assistendi ja õppida selgeks AI-tööriistad, mis hoiavad kokku aega ja raha?

ESILEHE _TEST

Soovid turundajana enda väärtust tööturul tõsta või ettevõtjana ise hakata süsteemsemalt turundama, kasutades AI-tööriistu? 

DSC02401

Soovid, et majja saabuks lõpuks selged turundussüsteemid ja oskused, kuidas igapäevaselt AI-tööriistu kasutada?

test_paber_teet

Kirjutasime lihtsa, selge ja praktilise turundusraamatu süsteemist “Püsiühendus”, mis aitab mistahes tooteid või teenuseid e-poes edukamalt müüa. Kaasas 70+ ChatGPT prompti, et enda äri arendada.