Suurem Pilt - Logo - Ikoon - Must

AI-oskused tõstavad sinu väärtust tööturul!

Turundajad peaksid aru saama, et AI-oskustega spetsialistid, kes näevad turunduse suuremat pilti, muutuvad üsna kiiresti turundusmaailma uueks normiks. 

AI jõuline areng ja kasutajasõbralikkus ning kättesaadavus on muutnud juba mitmeid valdkondi ja vaikselt jõuab see ka turundusesse. Kui varem on ettevõtted toetunud mitmetele erinevatele erioskustega spetsialistidele – tekstiloojad, tõlkijad, disainerid, veebilehtede arendajad ja haldurid, fotograafid ning nende tööd töötlevad spetsialistid, sotsiaalmeedia juhid, meiliturundajad ja reklaamihaldurid –, siis tehnoloogia areng on kaasa toonud uue tegelikkuse, kus ettevõtted ootavad oma meeskondadesse inimesi, kes oskavad lisaks sotsiaalmeedia orgaanilise sisu tootmisele ka juba reklaame teha, copyʼt kirjutada, kujundusi ja meiliturundust teha. Nad on valmis maksma rohkem spetsialistile, kes haldaks suuremat tervikut, kasutades AI-tööriistu. 

AI-oskustega turundajad on juba hinnas!

AI abil saab ettevõte juba praegu palgata 4-5 spetsialisti asemel 1-2 inimest, kes pakuvad mitmekülgseid lahendusi ja oskavad osavalt rakendada oma AI-oskusi. Teisisõnu, üha kuumem kaup tööturul hakkab olema AI-oskustega turundaja.

On palju vastuolulisi arvamusi, et AI kirjutatud tekstid on pinnapealsed, kohmakad ega toimi. Siinkohal tuleb siiski etteruttavalt öelda, et tehnoloogiat õigesti kasutades saab panna AI kirjutama nii, nagu oleks selle kirjutanud aastatepikkuse kogemusega sisulooja. Tuleb lihtsalt endale selgeks teha, kuidas AI-tööriistu õigesti promptʼida. 

Säästame nädalas 20 töötundi

Meie kasutame AI-tööriistu nüüd igapäevaselt ja hoiame kokku umbes 20 töötundi nädalas. AI-keskkonnad kujundavad, tõlgivad, toimetavad, töötlevad videosid, loovad subtiitreid, loovad meediaplaane ja strateegiaid. Oleme isegi ehitanud enda häälekloonid, kes loevad meie eest sisse audiomaterjale. 

Vähemalt meie jaoks on AI-maailm parim asi, mis sai juhtuda, sest saame edasi delegeerida „nähtamatud” ülesanded ja see jätab meile endile aega luua päriselt väärtuslikku sisu, õppida ise edasi ja tuua järjest rohkem päris teadmisi ka teisteni. 

Näiteks ChatGPT-4 kasutamine tekstiloomes on muutunud normiks, võimaldades sisu luua mitmesugustele platvormidele, nagu Instagram, LinkedIn, Facebook ja e-post, ja seda minimaalsete kuludega. 

Lisaks on AI võimaldanud luua personaalseid assistente, nagu „Write like Teet Torim” GPT, mis aitab säilitada autori tooni ja stiili, samal ajal teksti parandades ja toimetades (loe postitust GPT ehitamisest siit).

Kõik võidavad, kui kohaneda

Nagu iga uue asjaga – on inimesed, kes näevad AI-s võimalust, teised aga ohtu. Loeme pealkirju, nagu „Õige turundaja ei kasuta AI-d” ja mõtleme, et see ei ole üldse hea sõnum, mida edasi anda. Miks? Sest tegelikult on vaja aru saada, et meie kõige väärtuslikum asi on aeg ja misiganes viisil me saame seda kokku hoida, siis sel puhul võiks natuke suuremalt mõelda. Näiteks oleme veetnud tunde, töödeldes pikki videoid, et luua sinna veel subtiitrid, et panna üles reklaamid. Mina arvan küll, et õige turundaja just kasutab selle jaoks AI-d, mis teeb sama töö ära minutitega, sest keegi maksab nende tundide eest, mida saaks AI abil ära kasutada hoopis teisteks asjadeks. 

AI ei asenda inimest

On oluline mõista, et AI ei asenda inimese loovust ega strateegilist mõtlemist, vaid on tööriist, mis võib aidata neid oskusi tõhusamalt rakendada. Need ettevõtjad, kes suudavad kohanduda ja AI-tööriistad omaks võtta, avastavad, et nad suudavad pakkuda paremat teenust ja saavutada suuremat edu oma ettevõtmistes.

Lihtsalt, oluline on mõista, et ei ole mõtet pead liiva alla peita ja AI-tööriistade eest ära joosta, vaid võtta nad avasüli vastu ja hakata õppima nende kasutamist, sest ühel hetkel saab ettevõtja aru, et ta ei taha enam nende videote lõikamise eest maksta 55 eurot tunnis, kui ta saab oma sisu paari minutiga tasuta kätte. 

AI ei võta sinu tööd ära – see loob sulle uusi võimalusi

Mina küll usun, et mono-oskustega vabakutseliste teenusepakkujate kuldajastu hakkab läbi saama, sest mina isiklikult ei palkaks enam kunagi eraldi uudiskirju kirjutama inimest, kes küsib 1600 eurot palka. Ma tahaks ka leida inimese, kes mõistab turunduse tervikut ja teeb AI-tööriistade abil ära tööülesanded, mille jaoks oli vanasti vaja eraldi inimesi. Ning jah, ma kuulen ka sellisele jutule vastuväiteid, et kuidas üldse nii saab mõelda, et me ise anname ju AI-le oma töö ära. AGa kui sa oled näiteks väiksem ettevõtja, kes peab kuu lõpus leiutama, kuidas kõik arved ära tasuda, siis on see lahendus päris probleemile. Väiksem tööjõu kulu ja kiiremad tulemused aitavad äri kasvatamises väga palju kaasa. 

 Just seda me ekspertkursusel edasi annamegi. 

Kenneth (Pärnu Noortekeskus  Kalev) kirjutab nii.

Suured tänud nii super koolituse eest! Mulle tohutult meeldis, et lisaks AI-le sai palju teadmisi juurde ka üleüldises turunduses.

Näiteks, milline sotsiaalmeediakanal on mille jaoks sobiv, kuidas Facebookis tasulisi reklaame teha jne. Koolitajate praktilised kogemused olid väga inspireerivad. Tänu sellele jääb koolitusel osalejatel kindlasti vähem ämbreid tulevikus läbi kolistada.  

Püsiühenduse mudel ning selle rakendamine annab tulevikus kindlasti suure-suure kasuteguri, hetkel töötangi nüüd välja antud mudeli põhjal edasisi turundusplaane. Erinevate AI-tööriistadega samuti järgemööda iga päev katsetan ning kuigi alles õpin neid tundma, on need juba muutnud minu töö märksa kiiremaks. 

Kõige võimsam on see, et olen lõpuks saanud ChatGPT tekstid loetavaks!! Enne koolitust olin küll päris palju katsetanud, kuid enamasti oli tekst konarlik ning laialivalguv, kindlasti kuskil kanalis avaldada neid küll ei oleks tahtnud. Pigem sain sealt mingeid ideid ja siis kirjutasin ikkagi oma peaga teksti valmis. Kuid nüüd tänu promptʼimise valemi ning erinevate sisendite/nüansside teadasaamisele on kõik muutunud üsna sujuvaks. 

Super boonus AI-ga on see, et varem oli hea teksti kirjutamine peale tööpäeva keeruline, sest mõte ei töötanud, kuid nüüd on ka õhtud suurepärased tekstide kirjutamiseks tänu GPT-le, mille produktiivsus on 24/7 sama hea. 

Veel ei ole jõudnud kujundusi katsetama hakata, kuid lähipäevil teen ka sellega algust ning delegeerin asjad AI-le ära.  

Kutsume ka sind programmis osalema. Boonuseks liitud meie VIP-grupiga, kus jagame sulle ka peale koolitust uut infot turundustrendide ja AI-tööriistade kohta. Peale koolitust toimub ka 1:1 mentorlus koolitajatega, kus saad enda ettevõtte kohta nõu küsida.

Vali endale sobiv kuupäev 👇

Meie koolitused ja tooted

AI-tööriistad ettevõtjale

Soovid ehitada endale isikliku AI-assistendi ja õppida selgeks AI-tööriistad, mis hoiavad kokku aega ja raha?

ESILEHE _TEST

Soovid turundajana enda väärtust tööturul tõsta või ettevõtjana ise hakata süsteemsemalt turundama, kasutades AI-tööriistu? 

DSC02401

Soovid, et majja saabuks lõpuks selged turundussüsteemid ja oskused, kuidas igapäevaselt AI-tööriistu kasutada?

test_paber_teet

Kirjutasime lihtsa, selge ja praktilise turundusraamatu süsteemist “Püsiühendus”, mis aitab mistahes tooteid või teenuseid e-poes edukamalt müüa. Kaasas 70+ ChatGPT prompti, et enda äri arendada.